Kategorie
Aktualności Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Z całego serca dziękuję za wszelką pomoc i modlitwę przy organizacji pogrzebu ks. Antoniego Ciemięgi. Dziękuję za modlitwę Różańcową, która była odmawiana w każdym kościele. Za kwiaty, wieńce, zorganizowanie zbiórki i przygotowanie posiłku, wszelkie prace w kuchni i pomoc przy przyjęciu gości. Dziękuję za odstąpienie kwatery na cmentarzy i przygotowanie miejsca i terenu cmentarza i kościoła. Dziękuje za wszelką pomoc i modlitwę. Za osobiste zaangażowanie poszczególnych osób. Z całego serca Bóg zapłać.
 2. W uroczystościach pogrzebowych oprócz rodziny ks. Antoniego brało udział około 50 księży, dwóch z rodziny ks. Antoniego, były delegacje z parafii w których pracował ks. Antoni m. i.  z Szczecina Gumieniec i Nawodnej. Byli przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym z Piły. Delegacja z naszej Szkoły z nauczycielami i młodzieżą, oraz przedstawiciela samorządu z p. Wójtem, oraz rzesza przyjaciół i parafian. Wszystkim za obecność i modlitwę bardzo serdecznie dziękuję.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca. Przed południe odwiedziny chorych po południu okazja do spowiedzi.
 4. W Sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Seca Najświętszej Maryi Panny – pięć pierwszych sobót miesiąca. W Wierzchowie Wsi o godzinie 19:00 okazja do spowiedzi, różaniec z rozważaniem i Msza Święta. Serdecznie zapraszam.
 5. W przyszła niedzielę zmian tajemnic Żywego Różańca, również spotkanie Apostołów. Serdecznie zapraszam.
Kategorie
Aktualności Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W naszej parafii w soboty będzie sprawowana Msza Święte z liturgii Niedzieli. W Wierzchowie Dworcu o godzinie 18:00 w Wierzchowie Wsi o godzinie 17:00. Dodatkowa Msza Święta w majowe niedziele o godzinie 17:00
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie materialne i modlitwy w intencji księży i parafii.
 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych według rozkłady z poprzedniego miesiąca.  Po południu okazja do bezpiecznej spowiedzi: Wierzchowo Wieś 17:00; Wierzchowo Dworzec 18:00; Bukowo 19:00. Niestety obecnie przepisy nie pozwalają na organizowanie nabożeństw majowych przy krzyżu lub kapliczce przydrożnej. Stąd bardzo zachęcam do odśpiewani, odmówienia litanii do Matki Bożej (Loretańskiej) w domach w rodzinie.
 4. Zgonie z planem w kalendarzu Parafialnym od soboty (2 maja), rozpoczynamy 5 Pierwszych sobót miesiąca – nabożeństw do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi (będzie „obcy” ksiądz) wspólne odmawianie różańca i medytacja. Tak jak to miało miejsce przed dwoma laty. Bardzo serdecznie zapraszam. Sobota 2 maja w kościele parafialny w Wierzchowie Wsi o godzinie 19:00.
Kategorie
Aktualności Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszam do rodzinnej modlitwy Różańcowej w naszych domach o godzinie 20:30

2. Kto ma możliwość, to zachęcam do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00

Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

Poniedziałek Wielkanocny

 1. Z całego serca dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary i za ofiary na nowe tabernakulum. Jest ono już ustawione w ołtarzu. Dziękuję za nowy świecznik przed ołtarzem, zakupiony przez panią Sołtys z pieniędzy z tak zwanego funduszu kościelnego. Dziękuję za pomoc i dbanie o kościoły i teren przy kościele szczególnie w tym okresie, za wszelkie prace, a służbie liturgicznej, że pomimo zrozumiałych trudności, zadbała o piękno liturgii. Z całego serca Bóg zapłać.
 2. Od jutra zmieniamy, zgodnie z kalendarzem parafialnym, godziny nabożeństw; Wierzchowo Dworzec godzina 18:00; Wierzchowo Wieś godzina 17:00, Bukowo godzina 19:00.
 3. Wszystkie zamówione intencje są odprawiane zgodnie z wcześniej ustalonym terminem.
 4. Niech Zmartwychwstały Chrystus – Bóg Żywy – wlewa w nasze serca nadzieję i wiarę. On jest Zwycięzcą śmierci. Alleluja!
Kategorie
Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Wielkiego Postu

1. W dalszym ciągu w kościele może być obecnych tylko 5 osób.

2. Godziny nabożeństw zgodnie z kalendarzem Parafialnym.

3. Na stronie diecezji Pelplińskiej znajduje się modlitwa błogosławieństwa pokarmu – do odmówienia przez ojca rodziny lub osobę dorosła.

Kategorie
Aktualności Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy, tych którzy mogą, o godzinie 15:00 do odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. Przypominamy o prośbie księży biskupów, byśmy w łączności z duszpasterzami o godzinie 20:30 w domach, w rodzinie, odmawiali Różaniec w intencji osób chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekuj, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

3. Przypominamy o możliwości spowiedzi świętej – najlepiej po wcześniejszym umówieniu się

4. Godziny nabożeństw pozostają bez zmian, zgodnie z kalendarzem parafialnym.