Kategorie
Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie  23.06.2024 r.

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Pośpieszmy z życzeniami i  słowem wdzięczności do naszych Ojców. Zarówno żyjącym jak i  zmarłym ofiarujmy modlitwę. Zastanówmy się nad tym,  jak wielki ślad zostawili w naszym życiu i ile im zawdzięczamy?

W Bukowie o godz. 9:30 odprawiona będzie odpustowa msza św. z racji Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, która przypada 24 czerwca. Eucharystię sprawuje i kazanie wygłosi salezjanin, Sekretarz Inspektorii pod wezwaniem św. Wojciecha w Pile, ks. doktor Zbigniew Conder.

Od czwartku 27 czerwca, przez całe wakacje,  msze św. w dni powszednie odprawiane będą codziennie w Wierzchowie Dworcu. We wtorki i czwartki o godz. 9:00; w pozostałe dni o godz. 18:00. W Wierzchowie Wsi i Bukowie  tylko wtedy gdy będą zamówione intencje. Rozkład niedzielny pozostaje bez zmian.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie przez pół godziny po mszy św.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek 28 czerwca Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w sobotę 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Piotr, Krzysztof Lewandowski, kawaler z Gdańska i Katarzyna Bil, panna z Gdańska zap. I

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary składane na potrzeby kościoła. Przekazywane osobiście, wrzucane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 30 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych dom nr. 17. Serdecznie dziękujemy.

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia,

W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji.

Nie był to tylko symboliczny akt, ale urzeczywistnienie pragnień wielu wiernych i kapłanów. Z radością oddaliśmy się ponownie Maryi w opiekę: w wielu parafiach głoszone były rekolekcje o Matce Nieustającej Pomocy; we wspólnotach w których nie było tego zwyczaju, zaczęto modlić się nowenną; a od kilku miesięcy Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy pielgrzymuje po naszych domach w znaku kopii swojej cudownej ikony.

W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzili 27 czerwca Jej uroczystość jako głównej patronki. Niech będzie to szczególny dzień spotkania się z naszą Matką Maryją oraz doświadczenia jej pomocy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej oraz uroczystego odmówienia Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszam również do pielgrzymowania w tym dniu do kościołów, które są szczególnie poświęcone naszej patronce i uzyskania tam odpustu. Jest to zarówno nasza katedra, kościoły parafialne w Brzeźnie Lęborskim, Kamienicy Królewskiej, Skorzewie, Żalnie, Kaliskach, Lalkowach i Turzu, jak również kościoły filialne w Kębłowie, Karwnie i Małoszycach. Zapytajcie proszę Siostry i Bracia Duszpasterzy, o której godzinie wyrusza pielgrzymka z Waszej lub sąsiedniej parafii. Niech najbliższy czwartek będzie oczywiście świętem Maryi, naszej diecezji, ale i nas samych, którzy przychodzimy do Niej – jak deklarujemy w modlitwie nowennowej – z największa ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi.

Na dobre świętowanie przyjmijcie błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard

Kategorie
Ogłoszenia

XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie  16.06.2024 r.

W piątek 21 czerwca podczas mszy św. o godz. 18:00 w Wierzchowie Dworcu odbędzie się zakończenie roku dla ministrantów i scholi. Zapraszamy wszystkich z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie w Oratorium.

Piątek 21 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Rozpoczynają się upragnione wakacje. Rodzicom, nauczycielom, katechetom, młodzieży i dzieciom życzymy miłego wypoczynku. Przypominamy zarazem, że czas wolny od zajęć szkolnych nie oznacza zwolnienia z codziennej modlitwy i uczestnictwa w  niedzielnej mszy św. Od życia według Bożych przykazań nie ma wakacji nigdy. Dziękczynne msze św. za miniony rok szkolny 2023/2024 odprawione będą w czwartek 20 czerwca o godz. 8:00 w Bukowie i o godz. 9:30 w Wierzchowie Dworcu.

W czwartek w Wierzchowie Wsi i w piątek w Bukowie mszy św. w tym tygodniu nie będzie.

Od 1965 roku w Polsce, 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Pośpieszmy tego dnia z życzeniami i  słowem wdzięczności do naszych Ojców. Zarówno żyjącym jak i  zmarłym ofiarujmy modlitwę. Wydaje się, że w dobie coraz częściej wskazywanego kryzysu ojcostwa, warto zastanowić się nad tym kim są, kim byli nasi ojcowie?  Jak wielki ślad zostawili w naszym życiu i ile im zawdzięczamy?

W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Św. Jan Chrzciciel jest patronem filialnego kościoła w Bukowie. Msza święta odpustowa odprawiona zostanie w niedzielę 23 czerwca o godz. 9:30. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi salezjanin, Sekretarz Inspektorii pod wezwaniem św. Wojciecha w Pile, ks. doktor Zbigniew Conder.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 23 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 15 i 16. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

X Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie  09.06.2024 r.

Dzisiaj  o godz. 11:00 zapraszamy do kościoła parafialnego  na  Mszę św. i spotkanie, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej Rodziców.

W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Św. Jan Chrzciciel jest patronem filialnego kościoła w Bukowie. Msza święta odpustowa odprawiona zostanie w niedzielę 23 czerwca o godz. 9:30. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi salezjanin, Sekretarz Inspektorii pod wezwaniem św. Wojciecha w Pile, ks. doktor Zbigniew Conder.

W sobotę 13 lipca o godz. 23:00 z parkingu przy ul. Majkowskiego w Chojnicach (koło kościoła M.B. Królowej Polski), wyruszy pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Powrót ok. 23:00 w niedzielę. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod nr tel. 602 867 585 „Andrzej”.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 16 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 13 i 14. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.06.2024 r.

Wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i uświetnienie liturgii Bożego Ciała: osobom budującym ołtarze na trasie przemarszu procesji i dekorującym swoje posesje, porządkującym świątynie i teren wokół nich, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym różaniec oraz ich opiekunom, zapewniającym oprawę wokalną, prowadzącym kapłana z monstrancją, niosącym krzyż, baldachim, chorągwie i feretrony, sekcji nagłośnieniowej i każdemu kto obecnością i modlitwą dał świadectwo swojej wiary z serca dziękujemy i Bogu w modlitwie powierzamy.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcone zostaną wianki  uplecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie, a także trudu ludzkiej pracy. Podczas ich święcenia wzniesiemy modlitwę o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

W piątek 7 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia w Kościele obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Chorych z sakramentami świętymi ks. Józef odwiedzi (wyjątkowo) w sobotę 8 czerwca.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy do kościoła parafialnego  na  Mszę św. i spotkanie, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej Rodziców.

W sobotę 13 lipca o godz. 23:00 z parkingu przy ul. Majkowskiego w Chojnicach (koło kościoła M.B. Królowej Polski), wyruszy pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Powrót ok. 23:00 w niedzielę. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod nr tel. 602 867 585 „Andrzej”.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 9 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 9,10 i 12. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

Dzisiaj  podczas mszy św. o godz. 11:00 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku 27 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się w kościele parafialnym o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W piątek 31 maja dzieci pierwszokomunijne, udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Zamartym.

Rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 2 czerwca w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 11:00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin oraz próba generalna przed uroczystością odbędą się w kościele parafialnym w środę 29 maja o godz. 18:00.

W piątek 24 maja przeżywaliśmy odpust w Wierzchowie Dworcu. Serdecznie dziękujemy ks. Józefowi i służbie liturgicznej za troskę o przebieg ceremonii. Pani Marii Staniewskiej, Jadwidze Szufrajdzie, Beacie Patalas i scholii dziecięcej za zapewnienie oprawy muzycznej. Paniom Annom: Modrzejewskiej, Kozłowskiej i Kloske za posprzątanie i udekorowanie kościoła, mieszkańcom Jęcznik Małych za zakupione kwiaty; Panom: Adamowi Drobińskiemu za skoszenie trawy, Piotrowi Modrzejewskiemu, Adamowi Kozłowskiemu i Krzysztofowi Kloske za grilla i ognisko, przy których spotkaliśmy się po liturgii. Gospodyniom za wyśmienite ciasta. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę, zabawę i braterskie spotkanie. Niech Bóg, przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki, błogosławi całej naszej parafii.

W czwartek 30 maja celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej wsi. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w realną obecność Jezusa w Chlebie i Winie. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przygotujmy ołtarze na trasie przemarszu  procesji, udekorujmy nasze domy, mieszkania, zadbajmy o godną oprawę procesyjnego orszaku, ale przede wszystkim otwórzmy siebie samych na Słowo Boże i Jego błogosławieństwo. Dziewczynki, które w tym i poprzednim roku przystąpiły do pierwszej komunii św. prosimy o sypanie kwiatków, a chłopców zapraszamy do niesienia różańca w procesji. Msza św. po której wyruszy procesja odprawiona będzie w kościele parafialnym o godz. 11:00. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 12:30 w Wierzchowie Dworcu.

Trasa procesji wieść będzie tradycyjnym szlakiem, ale w związku z rezygnacją z przygotowania ołtarza przez Państwa Stefańskich, zmieni się nieco kierunek przemarszu oraz kolejność i usytuowanie ołtarzy. Z kościoła wyruszymy do pierwszego ołtarza przy posesji Państwa Jolanty i Stanisława Gajtkowskich, drugi ołtarz przy posesji państwa Buczmów, trzeci ołtarz przy posesji pani Marii Gajtkowskiej, czwarty ołtarz, przygotowany przez Radę Parafialną, przy kościele., skąd po błogosławieństwie, Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie bez orszaku procesyjnego do świątyni.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w środę  29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;  w  czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek 31 maja Święto Nawiedzenia N.M.P. ; w sobotę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika.

Nasz Dekanat organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, 1 czerwca w sobotę. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Judy Tadeusza w Człuchowie, powrót po północy ok. godz. 2-3. Koszt 100 zł. Więcej informacji dla zainteresowanych  u  ks. Józefa, bądź bezpośrednio u ks. Roberta Doorała.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 2 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 7,8 i 12. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia Duszpasterskie  19.05.2024 r.

VII Tydzień Zwykły Rok B, II  20.05.2024 r.

W piątek 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Marek Barejko salezjanin z Piły. Prosimy o piękne przygotowanie świątyni i orszaku procesyjnego. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie przy ognisku. Gospodynie domowe, wzorem lat ubiegłych, prosimy o upieczenie ciasta. Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami.

W niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas mszy św. o godz. 11:00 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się  w piątek 24 maja o godz. 17,00 w kościele w Wierzchowie Dworcu !!!! Po spowiedzi zostaną poświęcone alby. Od poniedziałku 27 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W piątek 31 maja dzieci pierwszokomunijne, udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Zamartym.

26 maja to także Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, życzeń, gestów miłości, pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  20 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;  w  czwartek 23 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek 24 maja Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

Dziewięciorgu przedstawicielom  Rady Parafialnej dziękujemy za gruntowne posprzątanie budynku oratorium w Wierzchowie Dworcu. Bóg zapłać za podjęty trud.

Nasz Dekanat organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, 1 czerwca w sobotę. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Judy Tadeusza w Człuchowie, powrót po północy ok. godz. 2-3. Koszt 100 zł. Więcej informacji dla zainteresowanych  u  ks. Józefa, bądź bezpośrednio u ks. Roberta Doorała.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 26 maja  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 3,4 i 6. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 12.05.2024 r.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościołach  odprawiane są w dniach sprawowania Eucharystii. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 13 maja wspomnienie NMP Fatimskiej; we wtorek 14 maja święto św. Macieja, apostoła; w czwartek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika; w niedzielę 1 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W niedzielę 19 maja w kościele parafialnym, podczas mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii.  Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 19 maja  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 1 i 5. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 05.05.2024 r.

Z racji  I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Módlmy się: za przygotowujących się do I Komunii św. oraz święceń Diakonatu i Kapłaństwa.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościołach  odprawiane są w dniach sprawowania Eucharystii. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, w niedzielę 12 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Tomasz Sabatowski  kawaler, Wierzchowo Dworzec

Joanna Witoszka         panna, Nowa Cerkiew       zap. III 

W sobotę 11 maja o godz. 10.00 w kościele parafialnym odbędzie się pierwsza próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Młodzież  klas VIII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz jej rodziców, zapraszamy na mszę św. i spotkanie z kapłanem,  za tydzień o godz. 11.00 do kościoła parafialnego.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 12 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Młyńska i Brzozowa. Serdecznie dziękujemy.

Pani Annie Modrzejewskiej i panom: Kazimierzowi Czułkowskiemu, Szymonowi Hamerskiemu i Piotrowi Zychowi z synami serdecznie dziękujemy za skoszenie trawy i wykonanie drobnych napraw w budynkach sakralnych w Wierzchowie Dworcu.

Kategorie
Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2024 r.

29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Ustanowiony przez Episkopat Polski w 2002 roku. Ma na celu upamiętnienie księży, którzy byli ofiarami systemów totalitarnych, szczególnie nazizmu i komunizmu. Główne obchody odbędą się tradycyjnie w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny: dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy, w środę 1 maja wspomnienie św. Józefa robotnika, w czwartek 2 maja Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła ; w piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; w sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Nabożeństwa majowe, odprawiane będą w niedziele po mszach świętych, a w Wierzchowie Dworcu po mszy św. o godz. 12:30. W dni powszednie po mszach świętych sprawowanych wg tradycyjnego rozkładu tzn. w Wierzchowie Wsi w czwartki o godz. 17:00, w Bukowie w piątki o godz. 16:00 i w Wierzchowie Dworcu codziennie o godz. 18:00. W dniach w których Eucharystia nie jest sprawowana i w miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

2 maja obchodzić będziemy Święto Flagi. Zadbajmy o to, aby na naszych domach, posesjach  powiewały flagi narodowe.

Ze względu na Uroczystość M.B. Królowej Polski  przypadającą w I piątek miesiąca ks. Józef odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, w sobotę 4 maja.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Tomasz Sabatowski          kawaler, Wierzchowo Dworzec

Joanna Witoszka         panna, Nowa Cerkiew                 zap. II   

W piątek 3 maja,  przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki kraju. To dobra, jak się wydaje okazja, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny, zastanowić nad swoim patriotyzmem, zrobić rachunek sumienia z wierności Ślubom Jasnogórskim Narodu Polskiego…. Jest to dzień wolny od pracy, zatem Msze św.  odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

Tego dnia poświęcone zostaną obrazy i ikony N.M.P. Nieustającej Pomocy. Matka Boża w tym wizerunku peregrynować będzie w rodzinach naszej parafii. Pragniemy, jak pisze do nas ks. bp. Ordynariusz, jako wspólnota diecezji pelplińskiej przygotować się do przyszłorocznego Roku Świętego 2025, by stać się – zgodnie z hasłem wybranym przez papieża Franciszka – Pielgrzymami nadziei, pośród zagubienia dzisiejszego świata i człowieka. Chcemy umocnić naszą wiarę, ożywić nadzieję, stać się świadkami miłości oraz znakiem jedności, zgody i pokoju.

Maryja Matka Nieustającej Pomocy, która stała się z woli Stolicy Apostolskiej Główną Patronką diecezji pelplińskiej, ma towarzyszyć nam na drodze przygotowań do Jubileuszu Roku Świętego. Zapraszamy ją więc, aby odwiedziła nasze domy i rodziny poprzez peregrynację jej wizerunku.

Wspólna modlitwa, zwłaszcza w formie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie okazją do proszenia Jej w intencjach Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty diecezjalnej. Oddamy Jej w opiekę parafie, kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich. W sposób szczególny pragniemy modlić się za nasze rodziny: małżonków, dzieci i osoby starsze oraz zawierzać ludzi młodych, poszukujących drogi własnego powołania, także do życia kapłańskiego i zakonnego. (…)

Proszę Was o przyjęcie Maryi w znaku jej ikony w domach i rodzinach. Powierzcie jej to, co leży Wam na sercu i błagajcie o jej nieustanną pomoc. Niech ten czas zawierzenia, czas przygotowania do Jubileuszu, czas dziękczynienia za dar Patronki Maryi nieustannie gotowej nas wspomagać, będzie czasem przemiany serc, przebaczenia i wzrostu wzajemnej miłości, ku czemu z serca błogosławię.

Wasz biskup Ryszard

Peregrynację rozpoczynamy wg. następującego porządku: Wierzchowo Wieś – od domu pani Elżbiety Saager, Wierzchowo Dworzec – od Państwa Modrzejewskich ul. Młyńska, Bukowo – od Pani Olszak, Jęczniki Wielkie – od Państwa Woźniaków.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 5 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Żytnia. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.04.2024 r.

IV Niedziela Wielkanocna  to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna  ona  w Kościele Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: we wtorek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski,  w środę 25 kwietnia Święto św. Marka, ewangelisty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Tomasz Sabatowski                       kawaler, Wierzchowo Dworzec

Joanna Witoszka                             panna, Nowa Cerkiew  zap. I    

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 28 kwietnia  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Słoneczna. Serdecznie dziękujemy.