Kategorie
Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia Duszpasterskie  IX Tydzień Zwykły Rok A, I  4.06.2023 r.

Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej rozpoczynamy misje parafialne. Pragniemy kolejny raz, przez modlitwę słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do sakramentów świętych, wejść na drogę nawrócenia osobistego i odnowienia życia religijnego wspólnoty parafialnej. Witam serdecznie ks. Michała Jacha, misjonarza z Gruzji, który poprowadzi nas drogami przemiany. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

W czwartek 8 czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej wsi. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w realną obecność Jezusa w Chlebie i Winie. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przygotujmy ołtarze na trasie przemarszu  procesji, udekorujmy nasze domy, mieszkania, zadbajmy o godną oprawę procesyjnego orszaku, ale przede wszystkim otwórzmy siebie samych na Słowo Boże i Jego błogosławieństwo. Dziewczynki, które w tym i poprzednim roku przystąpiły do pierwszej komunii św. prosimy o sypanie kwiatków, a chłopców do niesienia różańca w procesji. Msza św. po której wyruszy procesja odprawiona będzie w kościele parafialnym o godz. 10:30. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 12:00 w Wierzchowie Dworcu.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 5 czerwca Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Elżbieta i Kornelia Kłosowskie – 300 zł. , Bożena Paczek – 50 zł. anonimowi darczyńcy – 800 zł. (dotąd na ten cel zebrano 7 350 zł).

Panom: Robertowi Kiedrowiczowi, Marcinowi i Jerzemu Prądzińskim dziękujemy za sprawne przeprowadzenie rozbiórki budynku gospodarczego na posesji plebanii, wywiezienie gruzu i za zabezpieczenie odpadających desek z wieży kościoła parafialnego. Panu Kazimierzowi Czułkowskiemu za uporządkowanie placu przy kościele w Wierzchowie Dworcu: skoszenie trawy, wykarczowanie krzaków samosiejek. Panu Krzysztofowi Kloske za skoszenie trawy w części wspólnej cmentarza parafialnego i w jego okolicy, a Pani Annie Modrzejewskiej za ciągłą, wieloletnią troskę o czystość obrusów, szat liturgicznych i bielizny kielichowej w kościele w Wierzchowie Dworcu. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 11 czerwca  prosimy mieszkańców  Wierzchowa Dworca, ul. Dworcowa 8 – 12. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy na wyjazd młodzieży do Pelplina. Jak co roku chcemy przeżyć piękny czerwcowy dzień w stolicy naszej diecezji na „Przystani – warsztatach dla duszy”. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na plakacie. Zapisujemy się u ks. Sławomira Chabiora z parafii św. Judy Tadeusza w Człuchowie. Ruszamy 17 czerwca o godzinie 9:00 sprzed kościoła św. Judy (ul. Jerzego z Dąbrowy 7). Około 11:00 jesteśmy na miejscu, a tam czeka na nas moc atrakcji. Wracamy około godziny 21:00. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy przez formularz Google:

https://docs.google.com/forms/d/1Zr-kkInBSnLGb70D_6NIr8zaoR83c90S-X4tx0tZTa4/viewform?edit_requested=true

Ewentualne pytania kierujemy do ks. Sławka nr telefonu: 509 409 443

Kategorie
Intencje

Intencje 04 – 11.06.2023 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 4.06.2023 r.

  7:45   + Feliksa(f), Stanisław, Jacek Górni

  + Urszula

  9:15   + Krzysztof Smoliński (od uczestników pogrzebu)   

10:30   + Barbar Pluto – Prondzinska

12:00    + Kazimierz Jan Konieczny

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

   7:45   + Genowefa, Józef i Roman Trzeciakowie oraz dziadkowie obojga stron

   9:15   + Czesław gr. 5

 10:30   + Ks. Proboszcz Antoni Ciemięga

05.06 – 11.06.2023 r.

Bukowo 17:00

Poniedziałek               + Czesław gr. 2

Wtorek                        + Czesław gr. 3

Środa                          + Czesław gr. 4

Piątek                           + Czesław gr. 6

Sobota                         + Czesław gr. 7

Niedziela    

9:15         + Aleksander Olszak (od uczestników pogrzebu)

Wierzchowo Dworzec 18:00               

Poniedziałek               – O nawrócenie dla Michała i Aarona

Wtorek                        +

Środa                          +

Piątek                          + Kazimierz (16 r. śm), Maria i Jan Kuczkowscy

Sobota                          +

Niedziela    

7:45         + Manfrid Stolpa (18 r. śm.) oraz zmarli z rodziny Stolpów

Wierzchowo Wieś 19:00      

Poniedziałek               + Antoni Gatz, Agnieszka Stoek (czyt. Szteik) w rocznicę śmierci

Wtorek                        +

Środa                          +

Piątek                          + Małgorzata Pankonin w r. śm.

Sobota                         + Franciszek Pankonin w r. śm.

Niedziela    

10:30       – Za parafian

               + ks. Proboszcz Antoni Ciemięga (od rodziny)

+ Czesław gr. 8

Kategorie
Ogłoszenia

VIII N. Wielkanocna Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Tydzień Zwykły Rok A, I  28.05.2023 r.

Dzisiaj w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się rocznica pierwszej komunii świętej.

W minionym tygodniu przeżyliśmy uroczystość I Komunii Świętej. Serdecznie dziękuję ks. Józefowi za piękne przygotowanie uroczystości. Za przeprowadzenie licznych prób, dzięki którym liturgia mogła przebiegać w spokoju i harmonii. Dziękuję rodzicom za codzienny wysiłek podejmowany na rzecz wychowania i za świadectwo wiary. Niech ona buduje wiarę waszych dzieci. Dziękuję także za piękne przygotowanie świątyni i ofiarę materialną wysokości 2000 zł. przekazaną jako tzw. „dar ołtarza”. Pieniądze przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne parafii. Niech Bóg błogosławi wszelkim dobrym działaniom.

W środę 24 maja przeżywaliśmy odpustu w Wierzchowie Dworcu. Serdecznie dziękujemy służbie liturgicznej za troskę o przebieg ceremonii. Pani Marii Staniewskiej i scholii dziecięcej za zapewnienie oprawy muzycznej. Paniom: Krystynie Czułkowskiej, Brygidzie Gierszewskiej, Aleksandrze Kaźmierczak, Izabeli Gruber dziękujemy za zakup kwiatów i przygotowanie kościoła; państwu Annie i Adamowi Kozłowskim za przygotowanie terenu przykościelnego i ogniska, przy którym spotkaliśmy się po liturgii. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wyśmienite ciasta. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę. Niech Bóg, przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki, błogosławi całej naszej parafii.

Od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, modlimy się nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Pierwszego dnia misji św. – w przyszłą niedzielę – modlić będziemy się za zmarłych. Zgromadzimy się w kościele parafialnym o godz. 18:00 i procesjonalnie wyruszymy na cmentarze. Uporządkujmy groby naszych bliskich, zapalmy znicze, a nade wszystko bądźmy rodzinnie obecni. Przy okazji zwracam uwagę na to, aby wszystkie śmieci z cmentarza wrzucać do pojemnika, a nie obok niego. Wywożone są bowiem jako „śmieci zmieszane”.

Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św. W tym miesiącu wyjątkowo chorychz sakramentami świętymi odwiedzać będzie misjonarz za tydzień – w drugi  pt. miesiąca 9 czerwca od godz. 9:00.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  29 maja Święto Najświętszej Maryi Panna Matki Kościoła; w środę 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;  w  czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Zofia Król – 100 zł., Anna Pankonin i Elżbieta Saager – 300 zł. (dotąd na ten cel zebrano 6200 zł). Panie Pankonin i Saager dały także 250 zł. na przygotowanie misji i uroczystości jubileuszowych. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 4 czerwca  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Dworcowa numery 2 – 6. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Intencje

Intencje 28.05-04.06.23 r

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

  7:45   1. + Marianna Fiuk, Czesław, Paweł i Michał

             2. + Urszula

  9:15   + Stanisława (f) i Krzysztof Kicińscy

10:30   – Rocznica Pierwszej Komunii

12:00    + Władysława(f) i Jan Cyborowscy oraz zmarłych z rodzin: Cyborowskich i Kleiborów

29.05 – 04.06.1923 r.

Wierzchowo Dworzec 18:00  

Poniedziałek              + Stanisława(f) Tumanik, rodzice obojga stron

                                    + Urszula

Wtorek                        + Urszula

Środa                          + Urszula

Czwartek                    + Urszula

Piątek                         + Urszula

Sobota             13:00   – O Boże bł. i opiekę M. B. Fatimskiej dla Szymona Krawczuka z okazji chrztu św.

                        18:00   + Urszula

Niedziela    

7:45         + Feliksa(f), Stanisław, Jacek Górni

               + Urszula

12:00          + Kazimierz Jan Konieczny

Wierzchowo Wieś 17:00

Czwartek                     +

Piątek  14:00               – ślub Alicja  – Krzysztof

            17:00               – Za parafian  

Niedziela    

10:30       + Barbar Pluto – Prondzinska

Bukowo 16:00

Piątek     +

Niedziela    

9:15         + Krzysztof Smoliński (od uczestników pogrzebu)   

Kategorie
Intencje

Intencje 21 – 28.05.23 r.

 VII Niedziela Wielkanocna  21.05.2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  7:45   + Andrzej Lipnicki 4 r. śm. i zmarli z rodziny

  9:15   + Urszula gr. 26

10:30   – Pierwsza Komunia św.

22.05 – 28.05.2023 r.

Wierzchowo Dworzec 18:00 

Poniedziałek               + Irena Erwardt (z okazji Dnia Matki)

Wtorek                        + Urszula gr. 28

Środa                          + Urszula gr. 29

                                    –  Za Parafian

                                    –  komunijna

Czwartek                     + Urszula gr. 30 (ostatnia)

Piątek                           –  Za Matki Różańcowe i ich rodziny, o bł. Boga i opiekę Matki Bożej

Sobota                         –  O błogosławieństwo Boga dla taty Jana z okazji urodzin

Niedziela    

7:45         +  Marianna Fiuk, Czesław, Paweł i Michał

12:00          +  Władysława(f) i Jan Cyborowscy oraz zmarłych z rodzin: Cyborowskich i Kleiborów

Wierzchowo Wieś 17:00

Poniedziałek               –  komunijna

                                    + Urszula gr. 27

Wtorek                        –  komunijna

Czwartek                     –  komunijna

Niedziela   

10:30        –  Rocznica Pierwszej Komunii

Bukowo 16:00

Piątek                          – nie ma mszy św. !!!!!!!!

Niedziela    

9:15         + Stanisława (f) i Krzysztof Kicińscy

Kategorie
Ogłoszenia

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.05.2023 r.

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się w kościele parafialnym o godz. 17,00, na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W środę 24 maja dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia, wezmą udział w uroczystościach odpustowych w Wierzchowie Dworcu o godz. 18:00, a w piątek udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. Szkaplerznej w Zamartym. W tych dniach nie będzie mszy św. w Wierzchowie Wsi.

W środę 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Wierzchowa Dworca, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz salezjanin z Debrzna. Prosimy o piękne przygotowanie świątyni i orszaku procesyjnego. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie i skonsumowanie kiełbaski przy ognisku. A może gospodynie domowe przygotują, na co liczymy, jakieś ciastko dla łasuchów ?

26 maja to Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, życzeń, gestów miłości, a jeśli trzeba, to także słów pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

Od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, będziemy się modlić nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 28 maja w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 10:30. Na próbę przed uroczystością, zapraszamy w piątek 26 maja o godz. 16:00. (Tego dnia nie będzie mszy św. w Bukowie !!!) Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin oraz próba generalna odbędą się w sobotę 27 maja o godz. 10:00.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

200 zł na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyła Pani Elżbieta Gągoł (dotąd na ten cel zebrano 5 800 zł). Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 28 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Dworcowa numery nieparzyste. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Aktualności

Misje Święte – program

MISJE W PARAFII M. B. SZKAPLERZNEJ

WIERZCHOWO 04.06 – 11.06.2023 r.

Niedziela 04.06.23 r.

  7:45 – W. Dworzec

  9:15 – Bukowo

10:30 – W. Wieś

12:00 – W. Dworzec

18.00 – Wierzchowo Wieś –  Procesja z kościoła, modlitwa za zmarłych na cmentarzach

Poniedziałek 05.06.23 r.

Msze święte z udziałem chorych – sakrament namaszczenia chorych

17:00 – Bukowo

18:00 – W. Dworzec

19:00 – W. Wieś

21:00 – W. Wieś – Apel Maryjny

Wtorek 06.06.23 r.

Msze święte z przebłaganiem za grzechy parafii i przygotowaniem do spowiedzi

17:00 – Bukowo

18:00 – W. Dworzec

19:00 – W. Wieś

21:00 – W. Dworzec – Apel Maryjny

Środa 07.06.23 r.

Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem                     

17:00 – Bukowo

18:00 – W. Dworzec

19:00 – W. Wieś

21:00 – Bukowo – Apel Maryjny

Czwartek 08.06.23 r. – Boże Ciało

Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, wyznanie wiary – przynosimy świece

  7:45 – W. Dworzec

  9:15 – Bukowo

10:30 – W. Wieś – po mszy św. procesja

18:00 – W. Wieś – Wystawienie N.S. adoracja, modlitwa animowana

Piątek 09.06.23 r.

Msza święta, poświęcenie krzyży misyjnych (przynosimy krzyże)

  9:00 – wizyta u chorych w domach

17:00 – Bukowo

18:00 – W. Dworzec

19:00 – W. Wieś Droga krzyżowa ulicami wsi i poświęcenie krzyży

Sobota 10.06.23 r.

Akt oddania parafii Matce Bożej, błogosławieństwo małych dzieci, odpust zupełny, zakończenie misji

17:00 – Bukowo

18:00 – W. Dworzec

19:00 – W. Wieś

Niedziela 11.06.23 r. 

Jubileusz 100 – lecia parafii ks. Biskup Arkadiusz Okroj

7:45 – W. Dworzec

9:15 – Bukowo

10:30 – W. Wieś msza św. jubileuszowa

MISJE – SZKOŁA PODSTAWOWA

Poniedziałek 05.06.23 r.

BUKOWO

7.45 – 9.00 – kl. 0 – V – kościół (spotkanie misyjne)

WIERZCHOWO  DWORZEC

9.30 – 10.45 – kl. 0 – V – kościół (spotkanie misyjne)

11.00 – 12.15 – kl. VI – VIII – kościół (spotkanie misyjne)

Wtorek 06.06.23 r.

( Nabożeństwa pokutne i spowiedź – dzieci, młodzież )

BUKOWO

7.45 – 9.00 – kl. 0 – V – spowiedź (spotkanie misyjne)

WIERZCHOWO  DWORZEC

9.30 – 10.45 – kl. 0 – V – kościół (spotkanie misyjne)

11.00 – 12.15 – kl. VI – VIII – kościół (spotkanie misyjne)

Środa 07.06.23 r.

( Msza święta z błogosławieństwem misyjnym i odpustem zupełnym)

BUKOWO

7.45 – 9.00 – kl. 0 – V – kościół (spowiedź i Msza św.)

WIERZCHOWO  DWORZEC

9.30 – 10.45 – kl. 0 – V – kościół (spowiedź i Msza św.)

11.00 – 12.15 – kl. VI – VIII – kościół (spowiedź i Msza św.)

Kategorie
Intencje

Intencje 14 – 21.05.2023 r.

 VI Niedziela Wielkanocna  14.05.2023 r.

  7:45   + Urszula gr. 19

  9:15   + Kazimiera(f) i Jan Strzeleccy oraz zmarli z rodziny

10:30   + Jan Gągoł i zmarli z rodziny

12:00    + Kazimierz Jan Konieczny

15 – 21.05.2023 r.

Wierzchowo Dworzec 18:00   

Poniedziałek               + Genowefa, Józef i Roman Trzeciak oraz dziadkowie obojga stron

                                    + Urszula gr. 20

Wtorek                        + Urszula gr. 21

Środa                          + Urszula gr. 22

Czwartek                     + Roman Leda (rocznica urodzin)

Piątek                           + Urszula gr. 24

Sobota                         + Urszula gr. 25

Niedziela     

7:45         + Andrzej Lipnicki 4 r. śm. i zmarli z rodziny

12:00        – Nie ma mszy św. !!!!

Wierzchowo Wieś 17:00

Czwartek                     + Urszula gr. 23

Sobota         16:00        – Martyna Nowak (chrzest)

Niedziela   

10:30        – Pierwsza Komunia św.

Bukowo 16:00

Piątek     + Czesław Warchoł gr. 17

Niedziela    

9:15         + Urszula gr. 26

Kategorie
Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.05.2023 r.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościołach  odprawiane są w dniach sprawowania Eucharystii. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

W poniedziałek 16 maja obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

W środę o godz. 17.00 w kościele w Wierzchowie Dworcu odbędzie się spotkanie młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania.

W niedzielę 21 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas mszy św. o godz. 10:30 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się  w sobotę 20 maja o godz. 10,00. Po spowiedzi zostaną poświęcone alby. Od poniedziałku 22 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W środę 24 maja dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia, wezmą udział w uroczystościach odpustowych w Wierzchowie Dworcu o godz. 18:00, a w piątek w Sanktuarium Maryjnym w Zamartym. W tych dniach nie będzie mszy św. w Wierzchowie Wsi.

W przyszłą środę 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Wierzchowa Dworca, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz salezjanin z Debrzna. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie i skonsumowanie kiełbaski przy ognisku. A może gospodynie domowe przygotują jakieś ciastko dla łasuchów ?…..

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Na prośbę ks. Misjonarza Michała Jacha, od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, będziemy się modlić nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Zofia i Florian Marchwiccy – 200 zł, anonimowi darczyńcy  – 950 zł. (dotąd na ten cel zebrano 5 600 zł). Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 21 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Szkolna  od numeru 13 do końca. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie
Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 07.05.2023 r.

Dzisiaj do kościoła parafialnego na godz. 10.30 zapraszamy na  Mszę św. i spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich Rodziców.

Z racji  I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Módlmy się: za przygotowujących się do I Komunii św., Sakramentu Bierzmowania oraz święceń Diakonatu i Kapłaństwa.

Nabożeństwa majowe w kościołach  odprawiane są w dniach sprawowania Eucharystii. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Bożena i Michał Paczek – 150 zł, Ludwika Śledź – 200 zł, p. Pichłacz – 200 zł. , anonimowi darczyńcy  – 400 zł. (dotąd na ten cel zebrano 4450 zł). Na kwiaty i sprzątanie kościoła parafialnego 100 zł. przesłali Emilia i Karol Briegmann. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 7 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Szkolna 6 -12 (do torów). Serdecznie dziękujemy.