Kategorie
Ogłoszenia

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.03.2023 r.

Dziś imieniny obchodzi ks. Józef Paliwoda. Dostojnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Boga przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki. Wierności w życiu kapłańskim i zakonnym oraz owocnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii i wszędzie tam gdzie Bóg Go pośle.

Uroczystość Św. Józefa w liturgii obchodzić będziemy w poniedziałek 20 marca.

W tym roku nie organizujemy rekolekcji wielkopostnych. W dniach 4 – 11 czerwca br. Przeżywać będziemy Misje Parafialne przygotowujące nas do jubileuszu 100 – lecia Parafii. Jubileuszowa msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa odprawiona będzie 11 czerwca o godz. 10:30 w kościele parafialnym.

Okazja do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi będzie w niedzielę 2 kwietnia przed i podczas każdej mszy św. Kapłan pełni także posługę w konfesjonale w każdą sobotę w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w Wierzchowie Dworcu o godz. 17:30 i codziennie przed mszą św. wieczorną

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Erbetowski – stanu wolnego z Lubierzyna, Agnieszka Kuszyńska – stanu wolnego z Wierzchowa Dworca   zap. II

W sobotę 25 marca  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażli­wości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym dniu wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Duchową Adopcję może podjąć każdy – nawet osoby żyjące w związkach niesakramentalnych czy rozwiedzeni. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców.

Od V Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłania się krzyże. Zwyczaj ten znany był w Europie już w XIII w. Krzyże były wówczas bogato zdobione klejnotami. Postać Chrystusa wyrażała nie tyle umęczonego, co zwycięskiego Zbawiciela. Dziś znakiem zasłonięcia podkreśla się cierpienie i całkowite krzyżowe wyniszczenie  Chrystusa dla nas. Krzyże pozostają zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku, kiedy to centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża…

Zabrany został pojemnik na śmieci sprzed cmentarza parafialnego w Wierzchowie. Po naprawie i odnowieniu powróci na swoje miejsce. Prosimy więc o oszczędne gospodarowanie odpadami w tym czasie, a najlepiej poczekajmy na powrót pojemnika.

Naprawa dachu kościoła w Bukowie kosztować będzie 16 500 zł. Stąd też prosimy o ofiary na ten cel. Nie zostawiajmy mieszkańców Bukowa samych z tym problemem.Potraktujmy tę sprawę jako zadanie całej parafii. Przypominamy, że mieszkańcy Bukowa solidarnie dokładali się do remontu dachu kościoła parafialnego kiedy zaistniała taka potrzeba. O przyczynach powstałych uszkodzeń już wspominaliśmy. Serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną ofiarę.

Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do zabrania skarbonki wielkopostne, do których składamy ofiary pieniężne zaoszczędzone dzięki podjętym przez nas wyrzeczeniom, rezygnacji z drobnych przyjemności. Jest to dar naszego miłosierdzia. Stąd też skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła w pierwszą niedzielę po Wielkanocy czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary pieniężne do puszek na kwiaty do Bożego grobu i świąteczne dekoracje kościołów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła na niedzielę 26 marca prosimy mieszkańców Jęcznik Małych mieszkających w domach nr  15 i 16 . Serdecznie dziękujemy.