Kategorie
Ogłoszenia

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21.05.2023 r.

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się w kościele parafialnym o godz. 17,00, na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W środę 24 maja dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia, wezmą udział w uroczystościach odpustowych w Wierzchowie Dworcu o godz. 18:00, a w piątek udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. Szkaplerznej w Zamartym. W tych dniach nie będzie mszy św. w Wierzchowie Wsi.

W środę 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Wierzchowa Dworca, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz salezjanin z Debrzna. Prosimy o piękne przygotowanie świątyni i orszaku procesyjnego. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie i skonsumowanie kiełbaski przy ognisku. A może gospodynie domowe przygotują, na co liczymy, jakieś ciastko dla łasuchów ?

26 maja to Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, życzeń, gestów miłości, a jeśli trzeba, to także słów pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

Od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, będziemy się modlić nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 28 maja w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 10:30. Na próbę przed uroczystością, zapraszamy w piątek 26 maja o godz. 16:00. (Tego dnia nie będzie mszy św. w Bukowie !!!) Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin oraz próba generalna odbędą się w sobotę 27 maja o godz. 10:00.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

200 zł na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyła Pani Elżbieta Gągoł (dotąd na ten cel zebrano 5 800 zł). Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 28 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Dworcowa numery nieparzyste. Serdecznie dziękujemy.