Kategorie
Ogłoszenia

VIII N. Wielkanocna Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Tydzień Zwykły Rok A, I  28.05.2023 r.

Dzisiaj w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się rocznica pierwszej komunii świętej.

W minionym tygodniu przeżyliśmy uroczystość I Komunii Świętej. Serdecznie dziękuję ks. Józefowi za piękne przygotowanie uroczystości. Za przeprowadzenie licznych prób, dzięki którym liturgia mogła przebiegać w spokoju i harmonii. Dziękuję rodzicom za codzienny wysiłek podejmowany na rzecz wychowania i za świadectwo wiary. Niech ona buduje wiarę waszych dzieci. Dziękuję także za piękne przygotowanie świątyni i ofiarę materialną wysokości 2000 zł. przekazaną jako tzw. „dar ołtarza”. Pieniądze przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne parafii. Niech Bóg błogosławi wszelkim dobrym działaniom.

W środę 24 maja przeżywaliśmy odpustu w Wierzchowie Dworcu. Serdecznie dziękujemy służbie liturgicznej za troskę o przebieg ceremonii. Pani Marii Staniewskiej i scholii dziecięcej za zapewnienie oprawy muzycznej. Paniom: Krystynie Czułkowskiej, Brygidzie Gierszewskiej, Aleksandrze Kaźmierczak, Izabeli Gruber dziękujemy za zakup kwiatów i przygotowanie kościoła; państwu Annie i Adamowi Kozłowskim za przygotowanie terenu przykościelnego i ogniska, przy którym spotkaliśmy się po liturgii. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wyśmienite ciasta. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę. Niech Bóg, przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki, błogosławi całej naszej parafii.

Od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, modlimy się nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Pierwszego dnia misji św. – w przyszłą niedzielę – modlić będziemy się za zmarłych. Zgromadzimy się w kościele parafialnym o godz. 18:00 i procesjonalnie wyruszymy na cmentarze. Uporządkujmy groby naszych bliskich, zapalmy znicze, a nade wszystko bądźmy rodzinnie obecni. Przy okazji zwracam uwagę na to, aby wszystkie śmieci z cmentarza wrzucać do pojemnika, a nie obok niego. Wywożone są bowiem jako „śmieci zmieszane”.

Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św. W tym miesiącu wyjątkowo chorychz sakramentami świętymi odwiedzać będzie misjonarz za tydzień – w drugi  pt. miesiąca 9 czerwca od godz. 9:00.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  29 maja Święto Najświętszej Maryi Panna Matki Kościoła; w środę 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;  w  czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Zofia Król – 100 zł., Anna Pankonin i Elżbieta Saager – 300 zł. (dotąd na ten cel zebrano 6200 zł). Panie Pankonin i Saager dały także 250 zł. na przygotowanie misji i uroczystości jubileuszowych. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 4 czerwca  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Dworcowa numery 2 – 6. Serdecznie dziękujemy.