Kategorie
Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia Duszpasterskie  IX Tydzień Zwykły Rok A, I  4.06.2023 r.

Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej rozpoczynamy misje parafialne. Pragniemy kolejny raz, przez modlitwę słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do sakramentów świętych, wejść na drogę nawrócenia osobistego i odnowienia życia religijnego wspólnoty parafialnej. Witam serdecznie ks. Michała Jacha, misjonarza z Gruzji, który poprowadzi nas drogami przemiany. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

W czwartek 8 czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej wsi. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w realną obecność Jezusa w Chlebie i Winie. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przygotujmy ołtarze na trasie przemarszu  procesji, udekorujmy nasze domy, mieszkania, zadbajmy o godną oprawę procesyjnego orszaku, ale przede wszystkim otwórzmy siebie samych na Słowo Boże i Jego błogosławieństwo. Dziewczynki, które w tym i poprzednim roku przystąpiły do pierwszej komunii św. prosimy o sypanie kwiatków, a chłopców do niesienia różańca w procesji. Msza św. po której wyruszy procesja odprawiona będzie w kościele parafialnym o godz. 10:30. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 12:00 w Wierzchowie Dworcu.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 5 czerwca Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Elżbieta i Kornelia Kłosowskie – 300 zł. , Bożena Paczek – 50 zł. anonimowi darczyńcy – 800 zł. (dotąd na ten cel zebrano 7 350 zł).

Panom: Robertowi Kiedrowiczowi, Marcinowi i Jerzemu Prądzińskim dziękujemy za sprawne przeprowadzenie rozbiórki budynku gospodarczego na posesji plebanii, wywiezienie gruzu i za zabezpieczenie odpadających desek z wieży kościoła parafialnego. Panu Kazimierzowi Czułkowskiemu za uporządkowanie placu przy kościele w Wierzchowie Dworcu: skoszenie trawy, wykarczowanie krzaków samosiejek. Panu Krzysztofowi Kloske za skoszenie trawy w części wspólnej cmentarza parafialnego i w jego okolicy, a Pani Annie Modrzejewskiej za ciągłą, wieloletnią troskę o czystość obrusów, szat liturgicznych i bielizny kielichowej w kościele w Wierzchowie Dworcu. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 11 czerwca  prosimy mieszkańców  Wierzchowa Dworca, ul. Dworcowa 8 – 12. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy na wyjazd młodzieży do Pelplina. Jak co roku chcemy przeżyć piękny czerwcowy dzień w stolicy naszej diecezji na „Przystani – warsztatach dla duszy”. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na plakacie. Zapisujemy się u ks. Sławomira Chabiora z parafii św. Judy Tadeusza w Człuchowie. Ruszamy 17 czerwca o godzinie 9:00 sprzed kościoła św. Judy (ul. Jerzego z Dąbrowy 7). Około 11:00 jesteśmy na miejscu, a tam czeka na nas moc atrakcji. Wracamy około godziny 21:00. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy przez formularz Google:

https://docs.google.com/forms/d/1Zr-kkInBSnLGb70D_6NIr8zaoR83c90S-X4tx0tZTa4/viewform?edit_requested=true

Ewentualne pytania kierujemy do ks. Sławka nr telefonu: 509 409 443