Kategorie
Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia Duszpasterskie  19.05.2024 r.

VII Tydzień Zwykły Rok B, II  20.05.2024 r.

W piątek 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Marek Barejko salezjanin z Piły. Prosimy o piękne przygotowanie świątyni i orszaku procesyjnego. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie przy ognisku. Gospodynie domowe, wzorem lat ubiegłych, prosimy o upieczenie ciasta. Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami.

W niedzielę 26 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas mszy św. o godz. 11:00 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się  w piątek 24 maja o godz. 17,00 w kościele w Wierzchowie Dworcu !!!! Po spowiedzi zostaną poświęcone alby. Od poniedziałku 27 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W piątek 31 maja dzieci pierwszokomunijne, udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Zamartym.

26 maja to także Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, życzeń, gestów miłości, pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  20 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;  w  czwartek 23 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek 24 maja Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

Dziewięciorgu przedstawicielom  Rady Parafialnej dziękujemy za gruntowne posprzątanie budynku oratorium w Wierzchowie Dworcu. Bóg zapłać za podjęty trud.

Nasz Dekanat organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, 1 czerwca w sobotę. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Judy Tadeusza w Człuchowie, powrót po północy ok. godz. 2-3. Koszt 100 zł. Więcej informacji dla zainteresowanych  u  ks. Józefa, bądź bezpośrednio u ks. Roberta Doorała.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 26 maja  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 3,4 i 6. Serdecznie dziękujemy.