Kategorie
Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

Dzisiaj  podczas mszy św. o godz. 11:00 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od poniedziałku 27 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się w kościele parafialnym o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W piątek 31 maja dzieci pierwszokomunijne, udadzą się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Zamartym.

Rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 2 czerwca w Wierzchowie Wsi podczas mszy św. o godz. 11:00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin oraz próba generalna przed uroczystością odbędą się w kościele parafialnym w środę 29 maja o godz. 18:00.

W piątek 24 maja przeżywaliśmy odpust w Wierzchowie Dworcu. Serdecznie dziękujemy ks. Józefowi i służbie liturgicznej za troskę o przebieg ceremonii. Pani Marii Staniewskiej, Jadwidze Szufrajdzie, Beacie Patalas i scholii dziecięcej za zapewnienie oprawy muzycznej. Paniom Annom: Modrzejewskiej, Kozłowskiej i Kloske za posprzątanie i udekorowanie kościoła, mieszkańcom Jęcznik Małych za zakupione kwiaty; Panom: Adamowi Drobińskiemu za skoszenie trawy, Piotrowi Modrzejewskiemu, Adamowi Kozłowskiemu i Krzysztofowi Kloske za grilla i ognisko, przy których spotkaliśmy się po liturgii. Gospodyniom za wyśmienite ciasta. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę, zabawę i braterskie spotkanie. Niech Bóg, przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki, błogosławi całej naszej parafii.

W czwartek 30 maja celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszej wsi. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem  wiary w realną obecność Jezusa w Chlebie i Winie. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przygotujmy ołtarze na trasie przemarszu  procesji, udekorujmy nasze domy, mieszkania, zadbajmy o godną oprawę procesyjnego orszaku, ale przede wszystkim otwórzmy siebie samych na Słowo Boże i Jego błogosławieństwo. Dziewczynki, które w tym i poprzednim roku przystąpiły do pierwszej komunii św. prosimy o sypanie kwiatków, a chłopców zapraszamy do niesienia różańca w procesji. Msza św. po której wyruszy procesja odprawiona będzie w kościele parafialnym o godz. 11:00. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 12:30 w Wierzchowie Dworcu.

Trasa procesji wieść będzie tradycyjnym szlakiem, ale w związku z rezygnacją z przygotowania ołtarza przez Państwa Stefańskich, zmieni się nieco kierunek przemarszu oraz kolejność i usytuowanie ołtarzy. Z kościoła wyruszymy do pierwszego ołtarza przy posesji Państwa Jolanty i Stanisława Gajtkowskich, drugi ołtarz przy posesji państwa Buczmów, trzeci ołtarz przy posesji pani Marii Gajtkowskiej, czwarty ołtarz, przygotowany przez Radę Parafialną, przy kościele., skąd po błogosławieństwie, Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie bez orszaku procesyjnego do świątyni.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w środę  29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;  w  czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek 31 maja Święto Nawiedzenia N.M.P. ; w sobotę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika.

Nasz Dekanat organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, 1 czerwca w sobotę. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Judy Tadeusza w Człuchowie, powrót po północy ok. godz. 2-3. Koszt 100 zł. Więcej informacji dla zainteresowanych  u  ks. Józefa, bądź bezpośrednio u ks. Roberta Doorała.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 2 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 7,8 i 12. Serdecznie dziękujemy.