Kategorie
Ogłoszenia

IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.06.2024 r.

Wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i uświetnienie liturgii Bożego Ciała: osobom budującym ołtarze na trasie przemarszu procesji i dekorującym swoje posesje, porządkującym świątynie i teren wokół nich, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym różaniec oraz ich opiekunom, zapewniającym oprawę wokalną, prowadzącym kapłana z monstrancją, niosącym krzyż, baldachim, chorągwie i feretrony, sekcji nagłośnieniowej i każdemu kto obecnością i modlitwą dał świadectwo swojej wiary z serca dziękujemy i Bogu w modlitwie powierzamy.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcone zostaną wianki  uplecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie, a także trudu ludzkiej pracy. Podczas ich święcenia wzniesiemy modlitwę o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

W piątek 7 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia w Kościele obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Chorych z sakramentami świętymi ks. Józef odwiedzi (wyjątkowo) w sobotę 8 czerwca.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy do kościoła parafialnego  na  Mszę św. i spotkanie, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej Rodziców.

W sobotę 13 lipca o godz. 23:00 z parkingu przy ul. Majkowskiego w Chojnicach (koło kościoła M.B. Królowej Polski), wyruszy pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Powrót ok. 23:00 w niedzielę. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod nr tel. 602 867 585 „Andrzej”.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 9 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 9,10 i 12. Serdecznie dziękujemy.