Kategorie
Ogłoszenia

XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie  16.06.2024 r.

W piątek 21 czerwca podczas mszy św. o godz. 18:00 w Wierzchowie Dworcu odbędzie się zakończenie roku dla ministrantów i scholi. Zapraszamy wszystkich z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie w Oratorium.

Piątek 21 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Rozpoczynają się upragnione wakacje. Rodzicom, nauczycielom, katechetom, młodzieży i dzieciom życzymy miłego wypoczynku. Przypominamy zarazem, że czas wolny od zajęć szkolnych nie oznacza zwolnienia z codziennej modlitwy i uczestnictwa w  niedzielnej mszy św. Od życia według Bożych przykazań nie ma wakacji nigdy. Dziękczynne msze św. za miniony rok szkolny 2023/2024 odprawione będą w czwartek 20 czerwca o godz. 8:00 w Bukowie i o godz. 9:30 w Wierzchowie Dworcu.

W czwartek w Wierzchowie Wsi i w piątek w Bukowie mszy św. w tym tygodniu nie będzie.

Od 1965 roku w Polsce, 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Pośpieszmy tego dnia z życzeniami i  słowem wdzięczności do naszych Ojców. Zarówno żyjącym jak i  zmarłym ofiarujmy modlitwę. Wydaje się, że w dobie coraz częściej wskazywanego kryzysu ojcostwa, warto zastanowić się nad tym kim są, kim byli nasi ojcowie?  Jak wielki ślad zostawili w naszym życiu i ile im zawdzięczamy?

W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Św. Jan Chrzciciel jest patronem filialnego kościoła w Bukowie. Msza święta odpustowa odprawiona zostanie w niedzielę 23 czerwca o godz. 9:30. Przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi salezjanin, Sekretarz Inspektorii pod wezwaniem św. Wojciecha w Pile, ks. doktor Zbigniew Conder.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 23 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych domy nr. 15 i 16. Serdecznie dziękujemy.