Kategorie
Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie  23.06.2024 r.

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Pośpieszmy z życzeniami i  słowem wdzięczności do naszych Ojców. Zarówno żyjącym jak i  zmarłym ofiarujmy modlitwę. Zastanówmy się nad tym,  jak wielki ślad zostawili w naszym życiu i ile im zawdzięczamy?

W Bukowie o godz. 9:30 odprawiona będzie odpustowa msza św. z racji Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, która przypada 24 czerwca. Eucharystię sprawuje i kazanie wygłosi salezjanin, Sekretarz Inspektorii pod wezwaniem św. Wojciecha w Pile, ks. doktor Zbigniew Conder.

Od czwartku 27 czerwca, przez całe wakacje,  msze św. w dni powszednie odprawiane będą codziennie w Wierzchowie Dworcu. We wtorki i czwartki o godz. 9:00; w pozostałe dni o godz. 18:00. W Wierzchowie Wsi i Bukowie  tylko wtedy gdy będą zamówione intencje. Rozkład niedzielny pozostaje bez zmian.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie przez pół godziny po mszy św.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek  24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek 28 czerwca Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w sobotę 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Piotr, Krzysztof Lewandowski, kawaler z Gdańska i Katarzyna Bil, panna z Gdańska zap. I

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary składane na potrzeby kościoła. Przekazywane osobiście, wrzucane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 30 czerwca  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych dom nr. 17. Serdecznie dziękujemy.

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia,

W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji.

Nie był to tylko symboliczny akt, ale urzeczywistnienie pragnień wielu wiernych i kapłanów. Z radością oddaliśmy się ponownie Maryi w opiekę: w wielu parafiach głoszone były rekolekcje o Matce Nieustającej Pomocy; we wspólnotach w których nie było tego zwyczaju, zaczęto modlić się nowenną; a od kilku miesięcy Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy pielgrzymuje po naszych domach w znaku kopii swojej cudownej ikony.

W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzili 27 czerwca Jej uroczystość jako głównej patronki. Niech będzie to szczególny dzień spotkania się z naszą Matką Maryją oraz doświadczenia jej pomocy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej oraz uroczystego odmówienia Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszam również do pielgrzymowania w tym dniu do kościołów, które są szczególnie poświęcone naszej patronce i uzyskania tam odpustu. Jest to zarówno nasza katedra, kościoły parafialne w Brzeźnie Lęborskim, Kamienicy Królewskiej, Skorzewie, Żalnie, Kaliskach, Lalkowach i Turzu, jak również kościoły filialne w Kębłowie, Karwnie i Małoszycach. Zapytajcie proszę Siostry i Bracia Duszpasterzy, o której godzinie wyrusza pielgrzymka z Waszej lub sąsiedniej parafii. Niech najbliższy czwartek będzie oczywiście świętem Maryi, naszej diecezji, ale i nas samych, którzy przychodzimy do Niej – jak deklarujemy w modlitwie nowennowej – z największa ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi.

Na dobre świętowanie przyjmijcie błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard