Kategorie
Ogłoszenia

Trzecia Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 22.01.2023 r.

Postanowieniem Papieża Franciszka przypadająca dziś  Trzecia Niedziela Zwykła roku liturgicznego obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji, czytaniu i rozszerzaniu słowa Bożego.

24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła. Żył na przełomie XVI/XVII wieku. Jest patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej gdyż na murach i parkanach rozlepiał ulotki zawierające zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary. W kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: „Więcej much złapie się na kroplę miodu niż na całą beczkę octu”. Św. Jan Bosko wybrał Go na patrona założonego przez siebie zgromadzenia zakonnego, któremu od imienia świętego dał nazwę Salezjanie.

W środę obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Pani Halina Kulińska zrezygnowała z porządkowania, dekorowania i opieki nad  kościołem parafialnym. Dziękujemy za długoletnią posługę. Obowiązki Pani Kulińskiej przejęła Pani Małgorzata Patalas wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Wierzchowa Wsi i Jęcznik Wielkich. Dziękujemy za podjęcie tego obowiązku. O pokrycie kosztów zakupu kwiatów i środków czystości bardzo prosimy poszczególne rodziny: Wierzchowa, Jęcznik Wielkich i Muzolfa według kolejności zaproponowanej na sporządzonej liście. Proponujemy aby była to kwota 100 zł. od rodziny. Klucze od kościoła znajdują się u Państwa Patalasów.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła na niedzielę 29 stycznia prosimy mieszkańców  Wierzchowa Dworca mieszkających przy ul. Słonecznej. Serdecznie dziękujemy.