Kategorie
Ogłoszenia

Czwarta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 29.01.2023 r.

We wtorek 31 stycznia przypada Uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Podczas mszy św. o godz. 18.00 w Wierzchowie Dworcu odbędą się obłóczyny czterech kandydatów na ministrantów. Zapraszamy Rodziców i wszystkich ministrantów, a także dzieci i młodzież, by wspólnie uczcić ks. Bosko. Po mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo relikwiami świętego.

W czwartek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Do kościoła przynosimy  świece – gromnice,  aby je pobłogosławić. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Stąd też po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary  pieniężne do puszek na pomoc zakonom klauzurowym. Msze św. tego dnia odprawiane będą: w Bukowie o godz. 16:00, w Wierzchowie Wsi o godz. 17:00, a w Wierzchowie Dworcu o godz. 18:00. Podczas mszy św. o godz. 17,00 w kościele parafialnym odbędzie się obrzęd poświęcenia świec dzieciom pierwszokomunijnym.

Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca przed południem ks. Józef odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św.

W tym tygodniu zniknie z kościołów bożonarodzeniowy wystrój. Wszystkim osobom, które dekorowały świątynie naszej parafii i zadbają o uprzątnięcie dekoracji składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary składane na potrzeby kościoła. Przekazywane osobiście, wrzucane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła na niedzielę 5 lutego prosimy mieszkańców  Wierzchowa Dworca mieszkających przy ul. Żytniej. Serdecznie dziękujemy.