Kategorie
Ogłoszenia

Siódma Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 19.02.2023 r.

22 lutego, Środą Popielcową rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem wejścia na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez modlitwę, jałmużnę, post i inne uczynki pokutne. Przypominamy, że w Popielec, wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny być ograniczone  co do ilości. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku, oraz w Środę Popielcową. Podejmijmy gorliwie przesłanie Wielkiego Postu, byśmy jak najlepiej mogli wejść w misterium świąt wielkanocnych. Msze św. tego dnia będą odprawione w Bukowie o godz. 17:00, w Wierzchowie Dworcu  o godz. 18:00, a w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki. W Bukowie i Wierzchowie Dworcu po mszy św. a w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00. Gorzkie Żale  śpiewać będziemy w niedziele po mszach św., a w Wierzchowie Dworcu po mszy św. o godz. 12:00.

Wierzchowo Dworzec: O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 26 lutego prosimy mieszkańców Jęcznik Małych mieszkających w domach nr 1 i 5. Serdecznie dziękujemy.