Kategorie
Ogłoszenia

Druga Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie 05.03.2023 r.

Dzisiaj w Kościele polskim  przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą i darami materialnymi, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspieramy posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy, podejmowaną w blisko stu krajach świata. Na ten cel przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek. Ofiarodawcom rozumiejącym potrzeby bardzo ubogich, często egzotycznych dla nas Kościołów, składamy serdeczne Bóg  zapłać.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców odbędzie w niedzielę 12 marca w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi o godz. 10:30

Droga krzyżowa odprawiana jest w piątki. W Bukowie i Wierzchowie Dworcu po mszy św. a w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00.  Gorzkie Żale w niedziele po mszach św., a w Wierzchowie Dworcu po mszy św. o godz. 12:00.

W tym roku nie organizujemy w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. W dniach 4 – 11 czerwca br. Przeżywać będziemy Misje Parafialne przygotowujące nas do jubileuszu 100 – lecia Parafii. Jubileuszowa msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa odprawiona będzie 11 czerwca o godz. 10:30 w kościele parafialnym.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są skarbonki Wielkopostne. Zabierzmy je do domów i zbierajmy ofiary pieniężne zaoszczędzone dzięki podjętym przez nas wyrzeczeniom, rezygnacji z drobnych przyjemności. Jest to dar naszego miłosierdzia. Stąd też skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła w pierwszą niedzielę po Wielkanocy czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. 

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła na niedzielę 12 marca prosimy mieszkańców Jęcznik Małych mieszkających w domach nr  7, 8, 12 . Serdecznie dziękujemy.