Kategorie
Ogłoszenia

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie 12.03.2023 r.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców odbędzie się dzisiaj w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi o godz. 10:30

Drogę krzyżową w naszej parafii odprawiamy w piątki. W Bukowie i Wierzchowie Dworcu po mszy św. a w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00.  Gorzkie Żale  w niedziele po mszach św., a w Wierzchowie Dworcu po mszy św. o godz. 12:00.

W tym roku nie organizujemy w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. W dniach 4 – 11 czerwca br. Przeżywać będziemy Misje Parafialne przygotowujące nas do jubileuszu 100 – lecia Parafii. Jubileuszowa msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa odprawiona będzie 11 czerwca o godz. 10:30 w kościele parafialnym. O terminie spowiedzi wielkopostnej poinformujemy wkrótce.

W każdą sobotę o 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym. W tym czasie można  też skorzystać ze spowiedzi św.

W niedzielę 19 marca imieniny obchodzić będzie ks. Józef Paliwoda. Okazja do modlitwy w intencji kapłana, złożenia życzeń  i wyrażenia wdzięczności za Jego posługę w parafii będzie podczas każdej mszy św.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Erbetowski – stanu wolnego z Lubierzyna, Agnieszka Kuszyńska – stanu wolnego z Wierzchowa Dworca   zap. II

We wtorek na dwa – trzy tygodnie zniknie sprzed cmentarza parafialnego pojemnik na śmieci. Zostanie poddany naprawie i odnowieniu. Prosimy więc o oszczędne gospodarowanie odpadami w tym czasie, a najlepiej poczekajmy na jego powrót.

Paniom: Elżbiecie i Kornelii Kłosowskim dziękujemy za ofiarę wysokości 200 zł. na remonty dachów  kościołów naszej parafii, a Pani Barbarze Skibie za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła parafialnego. Napływają także wpłaty różnej wysokości od anonimowych darczyńców. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła wyłożone są skarbonki Wielkopostne. Zabierzmy je do domów i zbierajmy ofiary pieniężne zaoszczędzone dzięki podjętym przez nas wyrzeczeniom, rezygnacji z drobnych przyjemności. Jest to dar naszego miłosierdzia. Stąd też skarbonki z ofiarami przynosimy do kościoła w pierwszą niedzielę po Wielkanocy czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. 

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła na niedzielę 19 marca prosimy mieszkańców Jęcznik Małych mieszkających w domach nr  9, 10, 11 . Serdecznie dziękujemy.