Kategorie
Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

Ogłoszenia Duszpasterskie 02.04.2023 r.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Niech najbliższe dni, a zwłaszcza dni Triduum Paschalnego, staną się okazją do pogłębionej refleksji nad swoim życiem. Zatroszczmy się przede wszystkim o przygotowanie duchowe. Zmartwychwstanie bowiem to radość płynąca z nawrócenia. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki. Jest to wymowny znak naszej wiary. Dziękujemy tym parafianom, którzy od wielu lat dbają  o ich wygląd.

Okazja do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi  jest dziś przed i podczas każdej mszy św. oraz od poniedziałku do środy w Wierzchowie Dworcu przed mszą św. wieczorną o godz. 17:30. Dzisiaj  w konfesjonale posługuje ks. Ekonom Marcin Możejko z Piły, którego serdecznie witamy.

Z racji  I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja papieska: Módlmy się o propagowanie kultury rezygnacji z przemocy.

Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W całej Polsce odbywają się marsze w obronie godności Jego dobrego imienia. W naszej parafii zapraszamy do kościoła parafialnego na modlitewne czuwanie i oddanie czci Świętemu przez ucałowanie Jego relikwii. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 21:00,  a zakończy w godzinę śmierci Jana Pawła II o 21:37.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców odbędzie się dzisiaj w kościele parafialnym w Wierzchowie Wsi o godz. 10:30. Podczas spotkania poświęcone zostaną książeczki.

Pierwszy piątek kwietnia to w tym roku Wielki Piątek stąd też chorych z sakramentami św. ks. Józef odwiedzać będzie wyjątkowo w poniedziałek 3 kwietnia od godz. 9:00.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Krzysztof Kowalik kawaler zam. w Nieżychowicach i Alicja Patalas panna zam. w Nieżychowicach zap. I

Liturgia Triduum Paschalnego

Wielki czwartekdzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się: w Bukowie o godz. 17:00; w Wierzchowie  Dworcu o godz. 18:00; w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wielki piątek – dzień adoracji krzyża

W Wierzchowie Wsi i Dworcu o godz. 15,00 w kościele odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawimy Drogę Krzyżową. Wieczorna Liturgia Wielkiego  Piątku rozpocznie się: w Bukowie o godz. 17:00; w Wierzchowie  Dworcu o godz. 18:00; w Wierzchowie Wsi o godz. 19:00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. możemy spożyć tylko trzy posiłki bezmięsne w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Post dotyczy wszystkie osoby pełnoletnie do 60 roku życia. Nie obowiązuje dzieci, osób starszych i chorych. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przesyłane są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego.

Wielka sobota – Liturgia wigilii paschalnej.

Wieczorna celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się: w Bukowie o godz. 17:00; w Wierzchowie  Dworcu o godz. 18:00; w Wierzchowie Wsi o godz. 21:00 – ta liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną. W Wielką sobotę do kościoła przychodzimy ze świecami.

Na adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy godzinę przed liturgią wieczorną.

Prosimy o piękne przygotowanie liturgii, świątyń, procesji rezurekcyjnych i o liczny osobisty udział w celebracjach, aby godnie przeżyć najważniejsze święta chrześcijaństwa.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny

10:00 Bukowo PGR  i Wierzchowo Dworzec;   

10:30  Bukowo Wieś i Jęczniki Wielkie;

11:00  Płonica i Jęczniki Małe

11:30  Wierzchowo Wieś i Wierzchowo Dworzec

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. odprawione będą: w Wierzchowie Dworcu o godz. 6:00 (z procesją) i 12:00; w Bukowie o godz. 8:00; w Wierzchowie Wsi o godz. 10:30.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

Powrócił na swoje miejsce przy cmentarzu parafialnym naprawiony pojemnik na śmieci. Koszt transportu, rozbiórki, wymiany skorodowanych części i pomalowania obliczono na 4000 zł. Firmie Seemann z Kobylnicy dziękujemy za bezpłatne wykonanie tej usługi, a Panu Adamowi Berentowi za pomoc przy rozładowaniu kontenera z lawety. Dbajmy o to by wszystkie śmieci z cmentarza trafiały tylko do pojemnika.

Agnieszce i Robertowi Kiederowiczom dziękujemy za ofiarę 100 zł. złożoną na naprawę dachu kościoła w Bukowie, a Iwonie Kulińskiej – Hamerskiej i Jackowi Hamerskiemu za przekazanie 100 zł. na kwiaty i sprzątanie kościoła parafialnego. W kwietniu o ofiary na ten cel prosimy Państwa: Halinę i Lecha Kulińskich, Teresę i Zbigniewa Brieegmanów, Emilię i Karola Brieegmanów, Stefanię i Jacka Łysych. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy. Bóg zapłać.

Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i wszystkim włączającym się w przygotowanie kościołów na święta już dziś serdecznie dziękujemy.