Kategorie
Ogłoszenia

Wielkanoc

Ogłoszenia Duszpasterskie 09.04.2023 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie pojawia  się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść.  Zanieśmy ją do naszych rodzin w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionych  świąt Wielkanocnych. Niech obfite dary, które przyniósł Zmartwychwstały Pan, wypełnią nasze codzienne życie w każdym jego wymiarze: osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączali się w uświetnienie liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych. Kołom Gospodyń Wiejskich, osobom przygotowującym świąteczny wystrój świątyń i troszczącym się o ich czystość, teraz i w ciągu całego roku. Dziękujemy Tym, za sprawą   których,  wiosennego blasku nabrały przydrożne krzyże, kapliczki i tereny przy kościołach. Słowa uznania i podziękowania, kierujemy do osób, które od wielu lat muzyką i śpiewem  ubogacają Eucharystię i inne nabożeństwa odprawiane w kościołach naszej parafii.  Dziękując, pamiętamy o gronie pedagogicznym miejscowej Szkoły Podstawowej, sponsorach, darczyńcach, wszystkich ludziach dobrej woli oraz  o każdej parafiance i parafianinie, których modlitwa i trud codziennej pracy budują wspólnotę parafialną. Wszystkim za wszelkie dobro niech Zmartwychwstały Chrystus obficie błogosławi.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, jak każdego roku, przeznaczone są  na  potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła, druga niedziela wielkanocna, nazywana jest białą, albo przewodnią. Od pewnego czasu tego dnia przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Prosimy o złożenie przy ołtarzu skarbonek z jałmużna postną.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Krzysztof Kowalik kawaler zam. w Nieżychowicach i Alicja Patalas panna zam. w Nieżychowicach zap. II

Ofiary na naprawę dachu kościoła a Bukowie wysokości 200 zł. złożyli: Lesław Łączny, Jan Koronka i  Józef Nakielski; dwie wpłaty wysokości 500 zł. wpłynęły od anonimowych darczyńców. Razem na ten cel przekazano 1800 zł. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy. Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 16 kwietnia  prosimy mieszkańców  Jęcznik Małych blok nr 18. Serdecznie dziękujemy.

Wierzchowo Dworzec: (Podziękowanie od Pani sołtys Aliny Stolpy). Serdecznie dziękujemy KGW Jęczniki Małe za przygotowanie dekoracji. Panu Jackowi z Jęcznik Wielkich, Mieszkańcom Jęcznik Małych i Wierzchowa za wsparcie finansowe na zakup kwiatów. Aniom Modrzejewskiej i Kloske za nieocenioną pomoc.