Kategorie
Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna  to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna  ona  w Kościele Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwa majowe, odprawiane będą w niedziele po mszach świętych, a w Wierzchowie Dworcu po mszy św. o godz. 12:00. W dni powszednie po mszach świętych sprawowanych wg tradycyjnego rozkładu tzn. w Wierzchowie Wsi w czwartki o godz. 17:00, w Bukowie w piątki o godz. 16:00 i w Wierzchowie Dworcu codziennie o godz. 18:00. W dniach w których Eucharystia nie jest sprawowana i w miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach. Niech polska tradycja maryjna, będzie zawsze żywa także w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, do licznego udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

2 maja obchodzić będziemy Święto Flagi. Zadbajmy o to, aby na naszych domach, posesjach  powiewały flagi narodowe.

W środę 3 maja,  przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia1656 roku, uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto Królowej Polski, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. Święty papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, główną patronką kraju. To dobra, jak się wydaje okazja, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny, zastanowić nad swoim patriotyzmem, zrobić rachunek sumienia z wierności Ślubom Jasnogórskim Narodu Polskiego…. Jest to dzień wolny od pracy, zatem Msze św.  odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

W pierwszy czwartek miesiąca  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszę św. o godz. 17.00 w Wierzchowie Wsi zapraszamy szczególnie ministrantów i ich Rodziców.

Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca przed południem ks. Józef odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: we wtorek 2 maja Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła ; w środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; w czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków; w sobotę 6 maja Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

W sobotę 6 maja o godz. 10.00 w kościele parafialnym odbędzie się próba dzieci przed I Komunią św.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

6 maja odbędzie się pielgrzymka Maryjna do Rumii i Swarzewa. W programie: udział w Kongresie Maryjnym w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Rumi i obecność w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Morza w Swarzewie. Wyjazd autokarem o godz. 5:00, koszt 150 zł. Zapisy u Ks. Damiana Okroja z Debrzna. Tel. 512 611 855.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy na  Mszę św. i spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich Rodziców.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 26 do 28 maja 2023 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek 26 maja o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Arleta Leśniewska – 100 zł, Ryszard Żychski – 100 zł, Krystyna Kowalczyk – 200 zł, Jerzy Prądziński – 200 zł, anonimowi darczyńcy  – 400 zł. (dotąd na ten cel zebrano 3500 zł). Ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafialnego prosimy przekazywać Pani Małgorzacie Patalas zgodnie z ustaloną listą. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii.  Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 7 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Szkolna 1 – 5 + nowe domy. Serdecznie dziękujemy.