Kategorie
Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 23.04.2023 r.

Dzisiaj w Kościele katolickim pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” obchodzona jest Niedziela Biblijna i siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które inauguruje 15 Tydzień Biblijny. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka.

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek 24 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski,  we wtorek 25 kwietnia Święto św. Marka, ewangelisty, w sobotę 29 kwietnia Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

6 maja odbędzie się pielgrzymka Maryjna do Rumii i Swarzewa. W programie: udział w Kongresie Maryjnym w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Rumi i obecność w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Morza w Swarzewie. Wyjazd autokarem o godz. 5:00, koszt 150 zł. Zapisy u Ks. Damiana Okroja z Debrzna. Tel. 512 611 855.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Krzysztof Adamczyk – 200 zł., Teresa i Henryk Adamczykowie – 200 zł., Jacek Łysy – 100 zł. (dotąd na ten cel zebrano 2500 zł). Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii.  Serdeczne Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 30 kwietnia  prosimy mieszkańców Jęcznik Małych bloki nr 13 i 14. Serdecznie dziękujemy.