Kategorie
Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.05.2023 r.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościołach  odprawiane są w dniach sprawowania Eucharystii. W miejscowościach,  w których nie ma świątyń, śpiewajmy Litanię Loretańską i pieśni maryjne przy krzyżach i figurach.

W poniedziałek 16 maja obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

W środę o godz. 17.00 w kościele w Wierzchowie Dworcu odbędzie się spotkanie młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania.

W niedzielę 21 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas mszy św. o godz. 10:30 w kościele parafialnymw Wierzchowie Wsi grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się  w sobotę 20 maja o godz. 10,00. Po spowiedzi zostaną poświęcone alby. Od poniedziałku 22 maja do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” gromadzić będziemy się o godz. 17,00 na dziękczynne msze św. i nabożeństwa majowe. W środę 24 maja dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia, wezmą udział w uroczystościach odpustowych w Wierzchowie Dworcu o godz. 18:00, a w piątek w Sanktuarium Maryjnym w Zamartym. W tych dniach nie będzie mszy św. w Wierzchowie Wsi.

W przyszłą środę 24 maja przypada Uroczystość N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki  Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem dzień odpustu w Wierzchowie Dworcu. Msza święta na którą serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Wierzchowa Dworca, odprawiona zostanie o godz. 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Kozłowicz salezjanin z Debrzna. Po liturgii zapraszamy na braterskie spotkanie i skonsumowanie kiełbaski przy ognisku. A może gospodynie domowe przygotują jakieś ciastko dla łasuchów ?…..

W każdą sobotę o godzinie 17:30 w kościele w Wierzchowie Dworcu jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Na prośbę ks. Misjonarza Michała Jacha, od 26 maja podczas Nabożeństw Majowych w Wierzchowie Dworcu, będziemy się modlić nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, prosząc o obfite owoce misji parafialnych, które rozpoczną się 4 czerwca br. Misjami pragniemy przygotować się duchowo do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii. Centralne obchody jubileuszu przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 11 czerwca o godz. 10:30, odprawionej w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Rozkład nabożeństw misyjnych umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

Ofiarę na naprawę dachu kościoła w Bukowie złożyli: Zofia i Florian Marchwiccy – 200 zł, anonimowi darczyńcy  – 950 zł. (dotąd na ten cel zebrano 5 600 zł). Za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii i wszystkie ofiary: przekazywane osobiście, składane na tacę czy wpłacane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać.

Wierzchowo Dworzec: O przygotowanie kościoła  na niedzielę 21 maja  prosimy mieszkańców Wierzchowa Dworca ul. Szkolna  od numeru 13 do końca. Serdecznie dziękujemy.